3.3 C
Ohrid
Saturday, February 4, 2023

Руски војник снимен како бидува нападнат во ровот (ВИДЕО)

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Британски Телеграф објави видео од руски војник кој лежејќи во својот ров бидува нападнат од руски дрон. Дронот фрла импровизирана граната врз војникот, но тој брзо реагира, ја зема гранатата која чади и ја фрла на страна. Неколку мигови подоцна, рускиот војник станува од ровот во кој лежел сам и почнува да бега.

Видеото било објавено на Јутјуб на 6 ноември, а веќе има над милион прегледи.

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

ОДРЖАНА МАНИФЕСТАЦИЈАТА „НАЈДОБРИТЕ ОД СПОРТОТ ВО ОПШТИНА ОХРИД ЗА 2022 ГОДИНА“

На свечена церемнонија денес беа доделени наградите за „Најдобрите од спортот во општина Охрид за 2022 година“. – По втор пат за една година под...

Пејачката Бритни Спирс ја обвини актерката Алиса Милано за „злоставување“

Пејачката Бритни Спирс (41) ја обвини актерката Алиса Милано (50) за „злоставување“ откако актерката објавила твит кој ја навредил. Ѕвездата на серијата „Charmed“ изразила загриженост...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...
spot_img
spot_img
spot_img