28.9 C
Ohrid
Wednesday, May 25, 2022

Руските сили погодиле воена инфраструктура на украинската армија

НАЈЧИТАНО

Гувернерот на украинскиот регион Лавов, Максим Козицки на Телеграм објави дека во утринскиот напад на руските сили погодена е воена инфраструктура.

Тој наведе дека сè уште нема информации за евентуални жртви во нападот.

– Се утврдува степенот на уништувањето – посочи Козицки.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО