9.1 C
Ohrid
Friday, December 9, 2022

Руските паметни телевизори беа хакирани со антивоени пораки

НАЈЧИТАНО

Гледачите кои ја гледаа парадата за Денот на победата во Москва на паметна телевизија можеа да прочитаат пораки што не ги очекуваа.Некој ги хакирал каналите и во описите пишувал антивоени пораки.

Меѓу хакираните канали се Канал 1, Русија-1 и НТВ-Плус, јавува Би-Би-Си.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО