5.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022

Рускиот претседател го насмеа лажниот канцелар Шолц

НАЈЧИТАНО

Таканаречениот „длабок лажен“ на канцеларот Олаф Шолц, создаден со помош на вештачка интелигенција, го насмеа рускиот претседател Владимир Путин.

Кратко видео од рускиот претседател Владимир Путин, во кое таа го следи убедувањето на лажниот германски канцелар Олаф Шолц, создадено од руски експерти со помош на вештачка интелигенција, кружи на интернет. Во лажно убедување, Шолц, меѓу другото, призна дека на Германија не и оди без руски гас, на што Путин се насмеа.

„Сакавме да се откажеме од рускиот гас. Но, со зборовите на еден руски класик: Го сакавме најдоброто и се покажа дека сè е како што беше секогаш“, призна лажната канцеларка.

Ова се зборовите на поранешниот руски премиер Виктор Черномирдин, кои на крајот станаа руски идиом. „Тој вели дека како што е“, одговори Путин на признанието на Шолц, пренесува германската новинска агенција dpa.

Пред тоа, лажната канцеларка наводно изговорила некои антиамерикански реплики од популарниот руски акционен филм „Брат“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО