17.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

Русите ја нападнаа Одеса, ја таргетираа инфраструктурата и воведоа нови санкции

НАЈЧИТАНО

Русите во петокот отворија оган врз пристанишниот град Одеса, а целта е инфраструктурата.

10:04
Русите го уништија воениот тренинг центар кај Одеса
Русите тврдат дека уништиле центар за обука на странски платеници во Украина, северно од Одеса, пишува руската агенција Тасс, пренесува Ројтерс. Наводите не се независно потврдени.

10:01 часот
Русите изгубија околу 19.000 војници
Според новите податоци објавени од Министерството за одбрана на Украина, руската армија загубила околу 19.000 војници.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО