3.3 C
Ohrid
Monday, November 28, 2022

Русите фатиле Украинци во Волгоград кои планирале саботажа врз гасоводот

НАЈЧИТАНО

Спречен е обид на украинските специјални служби да организираат саботажа на гасоводот во регионот на Волгоград, преку кој со гас се снабдуваат Турција и Европа, се вели во соопштението на ГО на ФСБ на Руската Федерација, јавува РИА.

„Федералната служба за безбедност на Руската Федерација … спречи обид на украинските специјални служби да извршат саботажа и терористички чин на гасоводот Јужен тек, кој ја снабдува Турција и Европа со енергија“, се вели во соопштението.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО