13.3 C
Ohrid
Monday, October 3, 2022

Русите тврдат дека Зеленски ја напуштил Украина: Сега е во Полска

НАЈЧИТАНО

Претседателот на Државната дума Вјачеслав Володин тврди дека украинскиот претседател Володимир Зеленски е во Полска.

„Зеленски ја напушти Украина. Членовите на украинскиот парламент рекоа дека не можат да дојдат до него во Лавов. Сега е во Полска“, напиша Володин, пренесува Интерфакс.

Володин, исто така, на 26 февруари рече дека Зеленски го напуштил Киев и дека е во Кавово. Тој тврди дека видеата што Зеленски ги објавил од Киев биле однапред снимени.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО