16 C
Ohrid
Tuesday, May 24, 2022

Русите синоќа уништиле воена фабрика во Киев со високопрецизни ракети

НАЈЧИТАНО

Министерството за одбрана на Русија денеска соопшти дека руските сили ги уништиле производствените капацитети на воената фабрика Артјом во украинскиот главен град Киев со високо прецизни ракети со голем дострел.

– Прецизното оружје на руските Воздухопловно-вселенски сили со голем дострел ги елиминира производствените капацитети на авио-вселенската фабрика „Артјом“ во Киев – изјави портпаролот на руското Министерство за одбрана, Игор Конашенков.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО