4.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Русите погодија фабрика за пиротехника

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Руска ракета во вторникот погоди фабрика за пиротехника во градот Харков во североисточна Украина, пишува британски Гардијан. Локалните власти соопштија дека нема жртви, но дека нападот предизвикал шарен огномет кој го осветлил ноќното небо во областа.

Истовремено, украинските власти обелоденија дека породилиште во Херсон е погодено од неодамнешните напади и дека има повредени.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Испораката на Украина со ракети со долг дострел нема да ги промени воените цели на Русија

Дури и ако земјите и дадоа на Украина ракети со долг дострел, тоа нема да ги промени воените цели на Русија, изјави портпаролот на...

Што сакаш да кажеш, не можеш да стоиш на една нога 10 секунди?

Бразилските научници сугерираат дека овој едноставен тест за рамнотежа од 10 секунди треба да стане дел од рутинскиот здравствен преглед за постарите возрасни лица. Според...

Папата на миса во Конго: Положете го оружјето, прегрнете ја милоста

Папата ја започна проповедта изразувајќи ја својата радост што конечно може да дојде во таа земја и да биде меѓу народот на Конго, објави...
spot_img
spot_img
spot_img