3.3 C
Ohrid
Saturday, February 4, 2023

Русите повеќе нема да можат да го гледаат Меси, Нејмар…

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Професионалната фудбалска лига на Франција (ЛФП) престана да прикажува натпревари од Лига 1 на територијата на Руската Федерација.

Одлуката е донесена поради војната во Украина, а како дел од санкциите воведени кон Русија.

„ЛФП одлучи да го раскине договорот за пренос на натпреварите од француското првенство во Русија на „Матч ТВ“ денеска“, се вели во соопштението на организацијата.

ПСЖ е лидер во францускиот шампионат со 62 бода на 26 трки, додека второпласираниот Олимпик од Марсеј има 15 бодови помалку.

Да потсетиме, натпреварите од викендот во Премиер лигата нема да се емитуваат во Кина, во знак на поддршка за Русија во воената интервенција во Украина, дознава Би-Би-Си.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

ОДРЖАНА МАНИФЕСТАЦИЈАТА „НАЈДОБРИТЕ ОД СПОРТОТ ВО ОПШТИНА ОХРИД ЗА 2022 ГОДИНА“

На свечена церемнонија денес беа доделени наградите за „Најдобрите од спортот во општина Охрид за 2022 година“. – По втор пат за една година под...

Пејачката Бритни Спирс ја обвини актерката Алиса Милано за „злоставување“

Пејачката Бритни Спирс (41) ја обвини актерката Алиса Милано (50) за „злоставување“ откако актерката објавила твит кој ја навредил. Ѕвездата на серијата „Charmed“ изразила загриженост...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...
spot_img
spot_img
spot_img