9.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

Русинот заврши во болница на шиење

НАЈЧИТАНО

Поранешниот вардарец Тимур Дибиров доби прилично незгоден удар на почетокот на второто полувреме од натпреварот помеѓу ППД Загреб и Магдебург.

Русинот заврши во болница на шиење откако се судри со корпулентниот Лукас Мајстер.

Тимот на Загреб запиша нов убедлив пораз во Лигата на шампионите, втор по оној почетниот од ГОГ на домашен терен.

Во продолжение погледнете го видеото од „нокаутот“ на Дибиров:

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО