16.1 C
Ohrid
Saturday, August 13, 2022

Роналдо се враќа во својот матичен клуб?

НАЈЧИТАНО

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо би можел да се врати во Спортинг, пренесуваат португалските медиуми.

Напаѓачот не се појави на почетокот на подготовките за новата сезона, а не отпатува со тимот на турнеја низ Азија и Австралија.

Тој во неколку наврати изјави дека би сакал следната сезона да игра за клуб кој ќе игра во Лигата на шампионите, а тоа не е Манчестер Јунајтед, туку Спортинг.

Медиумите од Португалија пишуваат дека автомобилот на Кристијан неколку пати бил виден на стадионот, што може да биде знак дека преговорите траат долго.

Роналдо порасна во Спортинг, од каде првпат се пресели во Јунајтед во 2003 година, а потоа играше за Реал Мадрид и Јувентус, а минатата година се врати на „Олд Трафорд“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО