Роналдо пред мечот го спаси својот стар пријател: „Така не се оди на терен“

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Португалската суперѕвезда Кристијано Роналдо ги предводеше ѕвездите од првенството на Саудиска Арабија против ПСЖ во пријателска пресметка во Ријад. Роналдо пред натпреварот топло се прости од својот поранешен соиграч Серхио Рамос и му го привлече вниманието на грешката што ја направи.

Имено, камерите го следеа секој потег на Роналдо на теренот и уловија интересен детал. Португалецот застана да разговара со својот поранешен соиграч од Реал Мадрид и му го привлече вниманието на тоа дека не треба да се носат обетки на тревниците.

„Соблечи ги обетките“
Роналдо истакна дека неговиот стар пријател не внимавал на ригорозните прописи и дека мора да го реши овој проблем пред да излезе на теренот. Го предупредил дека обетките се забранети и дека мора да ги симне. На почетокот Рамос мислеше дека Роналдо го исмева, но тој беше сериозно сериозен. И тој беше во право.

Рамос брзо го соблече накитот и му го даде на оклопот и излезе на теренот. На фудбалерите им е забрането да носат секаков вид накит за време на натпреварите, а судиите мора да го проверат тоа пред првиот свиреж.

 

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Гори меѓу Миладиновци и ОКТА

Центарот за управување со кризи информира дека вечерва во 19:05 часот на бројот 112 бил пријавен пожар помеѓу селото Миладиновци и рафинирија ОКТА во...

Ковачевски: Очекувам Бугарија да ги пронајде вандалите

Премиерот Димитар Ковачевски најостро го осудува вандалскиот чин, на каменување на македонскиот клуб „Никола Јонков Вапцаров” во Благоевград. Тој преку својот Фејсбук профил, порача...

ВМРО-ДПМНЕ го осуди демолирањето на македонскиот клуб

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува демолирањето на македонскиот клуб во Благоевград.„Вандализмот не е добрососедство и не може да биде. Негирањето на Македонија, но и на...

Moda

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...

Како да купите нова облека, така што всушност ќе ја носите и нема да седи само во плакарот

Словенците никогаш не носат речиси третина од облеката што ја купуваме. Проверивме како да купиме нова облека, така што всушност ќе ја носиме и...

Уште една ќерка на познати родители е нова ѕвезда на модното небо

Изгледа како вчера – целата светска јавност зборуваше за необичниот избор на името на Гвинет Палтроу и Крис Мартин за нивното новороденче, Епл. Но, тоа...
spot_img
spot_img
spot_img