2.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Роналдо: Не може да бидеме скршени од надворешни сили

spot_img
spot_img
spot_img
Откако португалските медиуми напишаа дека Кристијано Роналдо се заканувал дека ќе ја напушти репрезентацијата бидејќи не бил стартер во осминафиналето на Мундијалот и демантот кој стигна од Фудбалскиот сојуз на Португалија, се огласи и самиот Роналдо.
ФУДБАЛ 10:04 часот 1 ФК Португалија ги демантираше гласините за Роналдо: „Тоа апсолутно не е точно! ФУДБАЛ 12:12 0 Фудбалскиот сојуз на Португалија во експресно соопштение објавено во четвртокот ги демантираше пишувањата на медиумите дека Кристијано Роналдо му се заканил на селекторот Фернандо Сантос дека ќе го напушти таборот на репрезентацијата. По сојузот зборуваше и самиот Роналдо.
„Групата е толку силна што не може да биде разбиена од надворешни сили. Нација толку храбар што не дозволува никого да го заплаши. Тим во вистинска смисла на зборот кој до крај ќе се бори за својот сон. Верувај во нас! Оди Португалија“, напиша капитенот на Португалија на својот Твитер. Португалија во сабота од 16:00 часот во четвртфиналето ќе игра против Мароко.
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Павле Трајанов предлага да се формира македонско ФБИ

Криминалот ги разорува институциите и го кочи демократскиот развој на државата. Криминалот стана вредносна категорија, а не зло со кое мораме да се справиме....

Ѓоковиќ призна: Користи ново контроверзно правило за да победи во финалето

Откако минатата година беше дури и депортиран, Новак Ѓоковиќ се врати во Австралија и го освои својот 10-ти Австралија опен, со што се израмни...

Нови мерки: Како Netflix ќе ги спречи корисниците да ја споделат својата лозинка?

Првичните извештаи и испитувања во други земји сугерираат дека напорите за одвраќање на споделувањето лозинка ќе бидат релативно благи во почетната фаза, потпирајќи се...
spot_img
spot_img
spot_img