7.9 C
Ohrid
Sunday, December 4, 2022

Романо: Перишиќ има понуда од Интер и уште двајца великани, но…

НАЈЧИТАНО

Претставниците на Иван Перишиќ се сретнаа со челниците на Интер, а хрватскиот репрезентативец доби рок до петок да одлучи дали ќе остане во миланскиот клуб.

Во случај да се изјасни негативно по прашањето за останување, тоа ќе биде знак за другите клубови дека е подготвен за преговори.

За трансферот проговори најпознатиот стручњак за трансфери Фабрицио Романо. Имено, тој наведува дека нема напредок – Перишиќ се уште размислува за понудата на Интер, а го посакуваат и англиските великани Челзи и Тотенхем.

Да потсетиме, Перишиќ се повреди во последното коло од Серија А, а се очекува да има пауза од еден месец. Како резултат на тоа, тие ќе пропуштат четири од јунските натпревари на Фајр во Лигата на нации.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО