1.8 C
Ohrid
Saturday, January 28, 2023

Ријана за прв пат откако стана мајка повторно „на сцена“

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Поп ѕвездата од Барбадос, Ријана се појави на јавен настан за прв пат откако стана мајка (таа го роди синот минатиот мај).

Заедно со нејзиниот партнер, раперот A$AP Rocky, присуствуваше на доделувањето на наградите Златен глобус, каде што ги наградија најдобрите филмски и телевизиски производи.

Таа и самата се надеваше на награда, нејзината песна Lift Me Up, насловната песна на Black Panther: Wakanda Forever, беше номинирана во категоријата за најдобра оригинална песна. Ова беше прва номинација за Ријана на Златните глобуси. На крајот беше наградена песната Naatu Naatu од индискиот филм RRR.

Поп-ѕвездата не прошета на црвениот тепих, но беше во публиката на доделувањето. Таа ги сврте главите во наметка без прерамки од Висока мода Скиапарели и џиновска соодветна кадифена наметка со надуени ракави и накит од Картие.

Нејзината шминка беше направена со производи од нејзиниот сопствен бренд Fenty Beauty. Во соопштението за печатот, долгогодишната шминкерка на пејачката, Присила Оно, го објасни изгледот што сакаше да го прикаже: „Сакавме да создадеме чист, свеж и мек изглед за убавина користејќи ги сите розово златни тонови за да ја балансираме драматичната структура на нејзиниот фустан. .

A$AP избра и црна облека од Bottega Veneta.

Беа напорни неколку месеци за 34-годишната пејачка. Покрај тоа што го воспитува својот првороден син, таа создава нова музика – последниот албум го издаде во 2016 година.

Пејачката се подготвува и за настап на Супер Боул. Таа беше поканета да ја забавува публиката за време на полувремето на најгледаниот спортски настан преку езерцето пред три години, но ја одби поканата во знак на солидарност со Колин Кеперник. Поранешниот бек на Сан Франциско 49 протестираше против полициската бруталност кон црнците клекнувајќи за време на националната химна пред секој натпревар.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Близок соработник на Путин тврди дека исчезнатата јахта Ирина ВУ не е негова

Канцеларијата за односи со јавноста на Алишера Усманов во петокот извести дека Усманов не е сопственик на јахтата Ирина ВУ, која е под меѓународни...

Почина наградуваниот босански актер Саша Петровиќ, глумеше во „Луд, збунет, нормален“, „Аудиција“, „Ничија земја“…

Актерот Александар Саша Петровиќ почина на 62-годишна возраст, а режисерот Срѓан Вулетиќ ја соопшти тажната вест.На 62-годишна возраст почина актерот Александар Саша Петровиќ од...

Околу 2700 студенти ќе добијат покачување на стипендиите

Околу 2.700 студенти, корисници на стипендии од изминатите академски години, ќе добијат покачување на средствата, односно наместо досегашните 3.000 денари, овие студенти во иднина...
spot_img
spot_img
spot_img