Ријалити ѕвездата Кајли Џенер и нејзиното момче, раперот Тревис Скот, ја прекинаа љубовната врска и одлучија да останат во пријателски односи

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Ријалити ѕвездата Кајли Џенер и нејзиното момче, раперот Тревис Скот, ја прекинаа љубовната врска и одлучија да останат во пријателски односи, тврди извор за „ЈуЕс викли“.

„Тие требаше да ги поминат празниците заедно, но таа одлучи да оди во Аспен за да биде со семејството и пријателите. Тие ќе останат пријатели и ќе продолжат заедно да ги воспитуваат своите деца“, открил изворот. Џенер и Скот ја имаат четиригодишната ќерка Сторми и 11-месечниот син Волф, а за раскинувањето сѐ уште не се огласиле официјално.
Парот се запознал преку заеднички пријатели, а врската брзо напредувала, па Кајли по неколку недели забременила. Во февруари 2018 година, тие ја добија ќерката Сторми Вебстер.

Кајли Џенер целата бременост ја чуваше во тајност, па раѓањето на малата Сторми беше вест на денот во сите светски медиуми. Двојката ја прекина врската следната година, а блиски извори им рекоа на новинарите дека само паузираат. Кајли и Тревис ја обновија врската во 2021 година, а минатиот февруари добија второ дете.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Основачот на Вагнер се јави од Сухој и го повика Зеленски на воздушен дуел

Основачот на руската платеничка група Вагнер, Евгениј Пригожин, во понеделникот објави видео од себе во пилотската кабина на воен авион, предизвикувајќи го украинскиот претседател...

Граѓаните на Швајцарија излегуваат на референдум

Граѓаните на Швајцарија на референдум ќе одлучат дали сакаат да го задржат плаќањето во готово, објави во понеделникот здружението, откривајќи дека собрало доволно потписи...

Македонија се мобилизира да им помогне на настраданите во силниот катастрофален земјотрес од што ги погоди Турција и Сирија и предизвика големи материјални штети,...

Македонија се мобилизира да им помогне на настраданите во силниот катастрофален земјотрес од што ги погоди Турција и Сирија и предизвика големи материјални штети,...

Moda

Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
spot_img
spot_img
spot_img