16.2 C
Ohrid
Friday, August 12, 2022

Рики Мартин се огласи откако беа отфрлени обвиненијата за инцест

НАЈЧИТАНО

Рики Мартин се огласи откако беа отфрлени обвиненијата за инцест што против него ги покрена неговиот внук Денис Санчез (21), барајќи од судот да се откаже од натамошното судење.

Откако случајот беше отфрлен, „ТМЗ“ дојде до видео од адресата на Рики Мартин, на која беше забележано дека тој до сега молчел, почитувајќи ги законите на Порторико.

„Денес сум пред камера бидејќи навистина треба да разговарам за да го започнам процесот на заздравување. Две недели не смеев да се бранам бидејќи ја следев процедурата, законот ме обврза да не зборувам додека не отидам пред судија и не дознаам дека овие тврдења се лажни. Но, ќе ви ја кажам вистината. Беше толку болно. Тоа беше погубно за мене, за моето семејство, за моите пријатели. Не му го посакувам ова на никого. На личноста која ја тврдеше оваа глупост, му посакувам се најдобро – и сакам да најде помош за да може да започне нов живот исполнет со љубов, вистина и радост – и да не повреди никого. Мојот приоритет сега е да се лекувам и како да се опоравам? Со музика. Едвај чекам да се вратам на сцената. Едвај чекам да се вратам пред камерите и да ве забавувам, тоа најдобро го правам. Благодарам на сите мои пријатели. Им благодарам на сите кои секогаш веруваа во мене. Немате поим колку сила ми дадовте со секој коментар што го напишавте на социјалните мрежи. Ви посакувам љубов и добри работи – и тука сме со истата сила и страст“, ​​изјави Рики Мартин.

Да потсетиме, денеска беа отфрлени обвиненијата за инцест против Рики Мартин, откако внукот на пејачката ги повлече наводите за злоупотреба и побара од судијата да го отфрли случајот, пренесува Дејли Мејл. Мартин го следеше судењето преку апликацијата Zoom.

Внукот на Рики Мартин, Денис Санчез (21) неодамна поднесе тужба против неговиот 50-годишен вујко, тврдејќи дека двајцата биле во сексуална врска седум месеци, а потоа раскинале пред два месеци. Претходно беше кажано дека младиот човек, кој е син на полусестрата на пејачката Ванеса Мартин, има психички проблеми.

Судијата претходно ја отфрли привремената забрана за задржување на Рики Мартин поради тврдењата на Санчез дека пејачот повеќе пати бил виден во близина на неговиот дом по нивното раскинување. Внукот исто така истакнал дека Мартин често користел дрога и алкохол.

„Како што очекувавме, судот не ја продолжи наредбата за привремена заштита. Обвинителот му потврди на судот дека одлуката за отпуштање на случајот ја донел сам, без никакво надворешно влијание или притисок“, се вели во соопштението на адвокатскиот тим на Мартин.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО