16.2 C
Ohrid
Friday, August 12, 2022

Рики Мартин, обвинета за инцест, се соочува со казна од 50 години затвор

НАЈЧИТАНО

Пејачот Рики Мартин беше обвинет од неговиот внук Денис Јадејел Санчес за семејно насилство и инцест, за што може да биде осуден на 50 години затвор. Адвокатите на пејачката сепак ги отфрлија сите обвинувања.

На почетокот на овој месец, на 50-годишниот Мартин му беше издадена забрана за задржување за време на инцидентот во Порторико, но името на обвинетиот првично беше сокриено, пишува Fox News.

Според шпанскиот портал Марко, братот на Мартин, Ерик Мартин, го открил идентитетот на обвинетиот како негов 21-годишен внук.

Санчез неодамна го идентификуваше Мартин, неговиот вујко, како негов наводен напаѓач.

„За жал, лицето кое ги изјави тие тврдења се бори со длабоки проблеми со менталното здравје“, изјави Марти Сингер, адвокатот на Мартин, за Фокс њуз.

Таа додаде дека „Рики Мартин, се разбира, никогаш не бил, ниту ќе биде вклучен во каква било форма на сексуална или романтична врска со својот внук“.

„Таа идеја не само што е неточна, туку и одвратна. Сите се надеваат дека овој човек ќе ја добие помошта што итно му е потребна. Но, пред се, се надеваме дека овој одвратен случај ќе биде отфрлен веднаш штом судијата ќе ги разгледа фактите“, рече Сингер.

Според Санчес, Мартин „извршил физички и психолошки напади“ врз него.

Марка објави дека двајцата биле во седуммесечна врска која завршила пред два месеци. Санчез е син на полусестрата на Мартин.

Според „Марка“, Мартин продолжил да комуницира со Санчез, поради што на 1 јули добил забрана за задржување во Порторико.

Тој медиум пренесува дека според законите против инцест во Порторико, Мартин може да добие затворска казна од 50 години, доколку наводите против него се покажат како точни. Се очекува пејачката да се врати во Порторико на 21 јули на судењето.

Откако доби забрана за задржување, Мартин ги отфрли овие наводи на Твитер.

„Наредбата за забрана се заснова на целосно лажни наводи, така што преку судскиот процес ќе одговорам со фактите и достоинството што ме карактеризира“, напиша тој на Твитер.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО