17.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

Реми Линдхолм со замрзнат Пенис на трката во крос-кантри во нордијско скијање на Олимпијадата во Пекинг

НАЈЧИТАНО

Tрката во крос-кантри во нордијско скијање на 50 километри на Олимпијадата во Пекинг беше скратена на 30 километри поради студот во кинеските планини, но тоа не му помогна на финскиот скијач Реми Линдхолм, кој признава дека имал смрзнатина на пенисот.

Линдхолм скијаше час и 16 минути на силните ветришта и вели дека неговиот пенис се смрзнал вторпат во неговата кариера, по сличен инцидент на домашната трка во Рука минатата година.

„Можете да погодите кој дел од телото беше малку замрзнат кога ја завршив трката. Ова беше едно од најлошите натпреварувања на кои сум учествувал. Битка до крај. Потоа кога се загреав, болката беше огромна“, открива Линдхолм за финските медиуми.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО