5.9 C
Ohrid
Thursday, February 2, 2023

Регулирањето на термостатот е честа причина за конфликт меѓу партнерите

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Кој не сака да се смести на каучот под ќебе со топла шолја чај кога температурите почнуваат да се спуштаат кон нула? Истражувањата покажуваат дека уживањето во топлината е карактеристично за жените и дека регулирањето на термостатот е честа причина за конфликт со партнерите, на кои им е поудобно на малку пониски температури.

Во просек, домаќинствата се загреваат на температура од околу 20°C, што е за 4,5°C пониска од температурата што би ѝ одговарала на просечна жена облечена во долен дел од пижами и маица со долги ракави.

Повеќе за ова на порталот „Мајка и дете“.

 

Фото: Pexels

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Тепачка меѓу власта и опозицијата во Српското Собрание, Вучиќ мртов ладен ги гледаше

Тотален хаос во српското Собрание следеше во попладневниот дел од расправата, кога пратениците од опозицијата, пред сѐ Двери и Заветник, се упатија кон претседателот...

Што го испишмани Бесими да го поништи покачувањето од 30 отсто?

Дали се во прашање законите или министерот за финансии и владата се повлекоа од најавата дека ќе им ги зголемат платите на вработените во...

РАБОТНА ПОСЕТА НА ХРВАТСКАТА АМБАСАДОРКА НА ОПШТИНА ОХРИД

Денес во работна посета на Општина Охрид, престојуваше амбасадорката на Република Хрватска во Македонија, Н.Е. Нивес Тигањ. Во разговор со градоначалникот Пецаков, беа разгледани...
spot_img
spot_img
spot_img