16.2 C
Ohrid
Friday, August 12, 2022

Регулаторната комисија за енергетика ги намали цените на горивата во просек за  0,88 отсто во однос на претходната одлука

НАЈЧИТАНО

Регулаторната комисија за енергетика ги намали цените на горивата во просек за  0,88 отсто во однос на претходната одлука.

Од полноќ, според одлуката на РКЕ, малопродажната цена на бензините „еуросупер БС-95“ и „еуросупер БС-98“ се намали за 2,5 односно 2  денари по литар  и ќе изнесуваат 98,50 денар за литар за бензинот од 95 октани и 101 денар за литар за оној од 98 октани.

Цената на „еуродизелот“ останува иста, а исти остануваат и цените на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) и на Мазутот М-1 НС .

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО