28.9 C
Ohrid
Wednesday, May 25, 2022

Револтиран граѓанин го зеде микрофонот сред џез-музицирање во паркот „Ибни Пајко“

НАЈЧИТАНО

По повод на Меѓународниот ден на џезот, пред два дена  во паркот „Ибни Пајко“, Здружението на џез музичари (ЗЏМ) организираше целодневна џез музичка дружба.

На  манифестацијата настапија: Џоле Грујовски, Џон Илија Апелгрен, Гордан Спасовски, потоа Агни Авшар, Јордан Костов, „SS Project“,„Off Ground Enseble“, Сашо Поповски како и „CuckooRack aka Bopers“и Тони Китановски.

За време на настапот на „CuckooRack aka Bopers“ на сцената се појави и револтиран маж кој ги запре музичарите и побара да се тргне паркиран автомобил.

Коментар на оваа тема на фејсбук објави и Никола Наумоски, ексшеф на кабинет на поранешниот градоначалник на Град Скопје  Петре Шилегов.
„Вчера во парк Ибни Пајко имало џез концерт и на сред солажа се случува ова:…“, напиша Наумоски
 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО