3.3 C
Ohrid
Saturday, February 4, 2023

Реал се откажува од Мбапе, ПСЖ му понуди 100 милиони евра годишно

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

ПСЖ му го понуди на Килијан Мбапе најпрофитабилниот договор во историјата на фудбалот. Според „The ​​Independent“, парижаните на напаѓачот му понудиле договор вреден 100 милиони евра годишно.

Реал Мадрид знае за ова, но не може да му ја даде истата понуда на играчот. Мадрид се надева дека Килијан ќе биде привлечен од богатата историја на клубот, како и од идниот потенцијал на клубот.

Претходно беше објавено дека Пари Сен-Жермен му понудил на Мбапе договор со плата од 50 милиони евра и бонус за лојалност од 100 милиони евра.

Дваесет и тригодишниот фудбалер во тековната сезона на 24 натпревари за парискиот клуб, постигна 14 голови 10 асистенции.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

ОДРЖАНА МАНИФЕСТАЦИЈАТА „НАЈДОБРИТЕ ОД СПОРТОТ ВО ОПШТИНА ОХРИД ЗА 2022 ГОДИНА“

На свечена церемнонија денес беа доделени наградите за „Најдобрите од спортот во општина Охрид за 2022 година“. – По втор пат за една година под...

Пејачката Бритни Спирс ја обвини актерката Алиса Милано за „злоставување“

Пејачката Бритни Спирс (41) ја обвини актерката Алиса Милано (50) за „злоставување“ откако актерката објавила твит кој ја навредил. Ѕвездата на серијата „Charmed“ изразила загриженост...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...
spot_img
spot_img
spot_img