17.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

Реал објави: Анчелоти е заразен со корона вирусот

НАЈЧИТАНО

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти е заразен со корона вирусот, потврдија од „кралскиот клуб“.

„Нашиот тренер Карло Анчелоти доби позитивен резултат на тестот за Ковид-19“, објавија во средата на стадионот „Сантијаго Бернабеу“.

Искусниот италијански стручњак беше тестиран по пристигнувањето во тренинг центарот тоа утро.

Според шпанските медиуми, Анџелоти дефинитивно ќе го пропушти натпреварот со Селта во Виго.

Прашање е дали ќе успее да го предводи тимот против Челзи во првиот натпревар од четвртфиналето на Лигата на шампионите следната среда.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО