2.8 C
Ohrid
Friday, February 3, 2023

Рај за машките очи: Аргентинката го соблече дресот во чест на победата на Гаучосите

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Фудбалската репрезентација на Аргентина со победата против Полска се пласираше во осминафиналето на Светското првенство во Катар.

Натпреварот не започна добро за „гаучосите“. Доживеаа неочекуван и во најмала рака шокантен пораз од Саудиска Арабија, но потоа ги совладаа Мексико и Полска и со тоа се пласираа во следната рунда.

Навивачите на Аргентина знаеја како да го прослават пласманот во нокаут фазата, а посебно се истакна една навивачка.

Таа ги почести присутните во еден паб со соблекување на дресот, а радоста предизвикана од минувањето на Аргентина дополнително се зголеми.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

МВР гарантира безбедно чествување на 4 февруари

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира, како што наведува, лагите изнесени на еден портал дека за безбедноста во сабота ќе се грижат и...

Даниел Поповиќ откри која е Џули од познатата песна

Музичарот Даниел Поповиќ ја претставуваше Југославија на Евровизија во 1983 година во Минхен со песната „Џули“. Освои високо четврто место и песната стана хит....

Откако еден обожавател од публиката во текот на последниот концерт на Адел покажал фотографија од својата покојна сопруга, пејачката се расплакала и му ја...

Откако еден обожавател од публиката во текот на последниот концерт на Адел покажал фотографија од својата покојна сопруга, пејачката се расплакала и му ја...
spot_img
spot_img
spot_img