24.9 C
Ohrid
Thursday, July 7, 2022

Рама очекува уште едно „не, извинете“ од Брисел

НАЈЧИТАНО

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека Европската Унија е киднапирана од Бугарија.

Тој потврди дека е во координација со пртставниците на Македонија и на Србија, во врска со претстојниот Самит на ЕУ во Брисел. Заедничка одлука ќе се донесе утре во 12.00 часот.

– Се чини дека на крајот ќе добиеме уште едно „не, извенете“! Целата Унија е киднапирана од Бугарија, тоа не е добар спектакл за гледање. Што би барале таму? – порача Рама.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО