5.9 C
Ohrid
Thursday, February 2, 2023

Ракометарите пристигнаа во Краков, утре играат против Норвешка

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Македонската ракометна репрезентација попладнево со чартер лет пристигна во Краков, Полска, каде ќе ги игра натпревари од групната фаза на Светското првенство 2023.

Избраниците на селекторот Кирил Лазаров вечер ќе одржат и тренинг пред првиот свој настап закажан за утревечер против фаворитот Норвешка.

Другите два противника на македонската репрезентација се Холандија (15 јануари) и Аргентина (17 јануари). 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Тепачка меѓу власта и опозицијата во Српското Собрание, Вучиќ мртов ладен ги гледаше

Тотален хаос во српското Собрание следеше во попладневниот дел од расправата, кога пратениците од опозицијата, пред сѐ Двери и Заветник, се упатија кон претседателот...

Што го испишмани Бесими да го поништи покачувањето од 30 отсто?

Дали се во прашање законите или министерот за финансии и владата се повлекоа од најавата дека ќе им ги зголемат платите на вработените во...

РАБОТНА ПОСЕТА НА ХРВАТСКАТА АМБАСАДОРКА НА ОПШТИНА ОХРИД

Денес во работна посета на Општина Охрид, престојуваше амбасадорката на Република Хрватска во Македонија, Н.Е. Нивес Тигањ. Во разговор со градоначалникот Пецаков, беа разгледани...
spot_img
spot_img
spot_img