25.9 C
Ohrid
Wednesday, July 6, 2022

Ракетата SpaceX успешно лансирана од Флорида

НАЈЧИТАНО

Ракетата SpaceX беше успешно лансирана од вселенскиот центар Кенеди на Флорида.

Четворица астронаути – тројца Американци и еден Италијанец – се упатија кон Меѓународната вселенска станица.

Астронаутите од мисијата Crew-4 ќе се приклучат на тимот базиран на MSS кој наскоро ќе се врати на Земјата.

Новата екипа ќе постави и следи стотици бестежински експерименти, особено на растенија или проект за вештачка човечка ретина.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО