7.9 C
Ohrid
Wednesday, October 5, 2022

Разузнавачки информации за ситуацијата во Украина

НАЈЧИТАНО

Министерството за одбрана на Велика Британија соопшти дека „продолжува илегалната и неиспровоцирана инвазија на Украина“. Во објава на Твитер тие споделија и мапа на која се прикажани руските позиции и насоки на нападите.

„Мапата ги содржи најновите разузнавачки информации за ситуацијата во Украина“, објавија тие на Твитер.

The illegal and unprovoked invasion of Ukraine is continuing.

The map below is the latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine – 01 March 2022

Find out more about the the UK Government’s response: https://t.co/94E5eEDqiw

🇺🇦 #StandWithUkraine 🇺🇦 pic.twitter.com/ecJXd47FuJ

— Ministry of Defence 🇬🇧 (@DefenceHQ) March 1, 2022

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО