15.9 C
Ohrid
Friday, May 20, 2022

Радосната Мишел Вилијамс: Ќе биде мајка по трет пат

НАЈЧИТАНО

Актерката Мишел Вилијамс и партнерот Томас Кејл го очекуваат своето второ заедничко дете кое ќе им се придружи на нивниот наскоро двегодишен син Харт и нејзината ќерка тинејџерка Матилда.

Ѕвездата на Sympathy за магазинот Variety изјави дека нејзината нова бременост ја исполнува со радост, додека со текот на годините се прашувате што друго ќе ви донесат. „Возбудливо е да се открие дека нешто што го сакате одново и одново може да се доживее повторно. Таа среќа ме држи заедно мене и моето семејство“.

41-годишниот кандидат за Оскар и тригодишниот режисер имаат син, нивното прво заедничко дете, во 2020 година, а Мишел ја има 16-годишната ќерка Матилда од врската со Хит Леџер, која почина повеќе од 15 години.

Во неодамнешниот разговор, Вилијамс зборуваше и за раѓањето на нејзиниот син во времето на затворањето на компанијата поради коронавирусот: „Тоа беше еден вид потсетник дека животот продолжува. Светот во кој е роден не е светот што го знаевме претходно, но на бебето не му е грижа. Тој го има само искуството на радоста на откривањето и среќата на домот со љубов“.

Мишел Вилијамс и Томас Кејл, кои се запознаа на снимањето на серијата Fosse / Verdon, се верија на крајот на 2019 година, набргу откако објавија дека очекуваат да пораснат.

Пред тоа, Мишел беше кратко во брак со музичарот Фил Елверум, со кој раскина на почетокот на 2019 година во пријателски дух.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО