17.1 C
Ohrid
Wednesday, May 25, 2022

Раде Шербеџија како убиец во новата британска криминална серија со наслов Пет

НАЈЧИТАНО

Легендарниот актер и режисер Раде Шербеџија ќе се појави во британската криминалистичка серија Петерица, во улога на убиец. Тие снимија десет епизоди.

Британската криминална серија Harlan Coben’s: The Five, која ќе биде достапна на Pickbox NOW, е првата потпишана од Харлан Кобен (60), наградуван американски писател и автор на трилери, полни со пресврти и нерешени мистерии од минатото. 20 години по исчезнувањето на петгодишното момче Џеси, неговата ДНК се појавува на ново место на злосторство. По оваа шокантна вест, братот на Џеси, Марк (Том Кален) повторно се соединува со неговите пријатели од детството Дени (О. Т. Фагбенле), Малт (Ли Инглеби) и Пру (Сара Солемани), кои биле со Џеси во моментот на неговото исчезнување.

Серискиот убиец Јакоб Мароси, кој го игра Раде Шербеџија (75), тврдеше дека го убил Џеси, а семејството на Џеси се откажа од секаква надеж дека некогаш ќе го најде жив. Но, 20 години подоцна, детективот Кенвуд пристигнал на местото на убиството на проститутката Ени, а форензичката анализа на доказите за ДНК ја открила ДНК-та на Џеси. Започнува да се расплетува сложена мрежа од тајни и шокантни пресврти, а четворица другари од детството повторно се здружуваат за да го пронајдат исчезнатото момче.

На чело со Том Кален (Downton Abbey) во улогата на Марк, врвна актерска екипа има британската мини-серија Петерика, во која во улога на сериски убиец се најде и славниот Раде Шербеџија. Останатите улоги вклучуваат О.Т. Фагбенле (Црна вдовица) како пријателот на Марк и детектив Дени Кенвуд, Ли Инглеби (Хари Потер и Затвореникот од Азкабан) како Слејд и Сара Солемани (Бебето на Бриџит Џонс, лошо образование) како Пру.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО