17.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

Путин е здрав, Лавров ги демантира гласините за влошеното здравје на претседателот

НАЈЧИТАНО

Mинистерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров ги отфрли шпекулациите дека претседателот Владимир Путин е болен.

– Не мислам дека разумните луѓе можат да видат кај оваа личност знаци на некоја болест – рече Лавров.

Лавров додаде дека Путин, кој во октомври ќе наполни 70 години, се појавува во јавноста секој ден.

– Можете да го гледате на екраните, да читате и да ги слушате неговите говори. Тоа го оставам на совеста на оние кои шират такви гласини – дополни Лавров.

Во последните недели се појавија шпекулации за влошена здравствена состојба на рускиот претседател, коишто Лавров ги демантираше.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО