16 C
Ohrid
Tuesday, May 24, 2022

Путин е бесен, неговата љубовница повторно е бремена

НАЈЧИТАНО

Луѓето кои неодамна се најдоа блиски со рускиот претседател Владимир Путин тврдат дека неговото расположение деновиве е малку мрачно. Додаваат дека изгледа „депресивно и по малку резервирано“, а причина за тоа наводно е веста дека неговата љубовница Алина Кабаева е повторно бремена.

Олимписката гимнастичарка, наводно, веќе има две деца со рускиот претседател, а според рускиот политички експерт Валериj Солвјeв, за кој се вели дека има инсајдерски информации од Кремљ, причината за фрустрацијата на Путин лежи во сознанието дека 38-годишната „ најфлексибилна Русинка повторно е бремена. Тој таа вест ја споделил на популарниот руски канал „Телеграм“.

„Веќе објавивме дека вчера рускиот претседател Владимир Путин, според зборовите на очевидци, изгледал депресивно и малку резервирано. Тоа е разбирливо бидејќи вчера дознал дека неговата долгогодишна партнерка и мајка на неговите деца, Алина Кабаева, повторно е бремена, односно, судејќи според сѐ, оваа вест доаѓа во извонредно време. Во спротивно, претседателот би живеел среќен живот, но сега…“, пишува „Телеграм“, пренесува „Мирор“.

Еден корисник на „Телеграм“ веднаш прашал: „Кој е таткото на детето?

Швајцарските медиуми објавија дека во 2015 година Кабаева имала момче во ексклузивна клиника во близина на езерото Лугано и уште едно момче од истото место во 2019 година. Но, „Sunday Times“ и „Wall Street Journal“ наведуваат дека во 2019 година таа добила близнаци во Москва.

Кремљ ги негира ваквите информации. Портпаролот на Путин уште во 2015 година изјави дека не е точна информацијата за раѓањето на бебињата чиј татко бил Владимир Путин.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО