3.3 C
Ohrid
Saturday, February 4, 2023

Путин го свика Советот за безбедност на Русија

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Рускиот претседател Владимир Путин денеска одржа оперативен состанок со членовите на Советот за безбедност на Русија, информираше портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

– Само што се одржа оперативен состанок со постојаните членови на Советот за безбедност на Русија. Покрај итните актуелни прашања, се разгледуваше и концептот на руската хуманитарна политика – истакна Песков.

Тој нагласи дека претседателот кажал „неколку збора на оваа тема“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

ОДРЖАНА МАНИФЕСТАЦИЈАТА „НАЈДОБРИТЕ ОД СПОРТОТ ВО ОПШТИНА ОХРИД ЗА 2022 ГОДИНА“

На свечена церемнонија денес беа доделени наградите за „Најдобрите од спортот во општина Охрид за 2022 година“. – По втор пат за една година под...

Пејачката Бритни Спирс ја обвини актерката Алиса Милано за „злоставување“

Пејачката Бритни Спирс (41) ја обвини актерката Алиса Милано (50) за „злоставување“ откако актерката објавила твит кој ја навредил. Ѕвездата на серијата „Charmed“ изразила загриженост...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...
spot_img
spot_img
spot_img