25.9 C
Ohrid
Thursday, July 7, 2022

Путин го одложи годишниот разговор со граѓаните поради поважни настани на кои треба да присуствува

НАЈЧИТАНО

Путин го одложи годишниот разговор со граѓаните поради поважни настани на кои треба да присуствува, соопшти портпарoлот на Кремљ, Дмитриј Песков. Веста повторнo ги загрижи Русите за здравјето на нивниот претседател. Дали тоа е причината за откажаниот говор? Прекинот на телефонската линија може да е обид да се ограничат шансите да бидете јавно понижуван или критикуван, тврди британски Експерс.

Рускиот претседател обично го користи денот во јуни за својата „жешка линија“ за да одговори на прашања од рускиот народ, но неговиот портпарол рече дека седницата во 2022 година ќе биде одложена за подоцна во годината.

Настан се одржува уште од 2001 година, со исклучок на 2004, 2012 и 2020 година.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО