24.9 C
Ohrid
Thursday, July 7, 2022

Психологот сподели три работи кои откриваат дали сте досадни

НАЈЧИТАНО

Дали некогаш сте се запрашале дали вашите пријатели навистина мислат дека сте досадни? Психологот Кимберли од САД неодамна сподели видео на Тик Ток во кое раскажува кои се трите најчести знаци со кои пријателите, без да кажат отворено, можат да ви кажат дека не ве сметаат за интересна личност, пишува The Sun.

Првиот знак, според психологот, е ако престанат да ви поставуваат прашања. Таа објасни дека луѓето кои се фалат со својот живот и не поставуваат прашања на другите за тоа што им се случува, често ги нервираат тие луѓе.

„Вашите пријатели обично престануваат да поставуваат прашања затоа што само сакаат да престанете да зборувате за конечно да споделат што се случува во нивните животи“, рече психологот.

Друг знак дека сте досадни за луѓето, вели тој, е ако кога ќе се пронајдете, покрај прашањето „што има ново“, ве прашаат „исто како и секогаш?“.

Тие велат дека го прават ова затоа што очигледно сте склони секој пат да им ги кажувате истите работи за вашиот живот. Психологот објаснува и дека пријателите можеби мислат дека не сме заинтересирани да истражуваме нешто ново и затоа ништо ново не ни се случува.

Третиот знак, според психологот, е најлошиот знак дека некој мисли дека сте досадни; ако веќе никаде не ви се јават, пренесува Вечерњи лист.

„Ако постојано ги отфрлате сите планови на вашите пријатели затоа што не можете да одите, тие сигурно мислат дека сте многу досадна личност. По некое време, на луѓето им здосадува постојаното одбивање, па може да забележите дека вашите пријатели се оддалечуваат повеќе од вообичаено и дека веќе не ве вклучуваат во своите планови“, заклучи таа.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО