23.1 C
Ohrid
Saturday, August 20, 2022

Процесот започна во Хаг, Руската Федерација „нема да учествува“

НАЈЧИТАНО

Во Хаг, пред Меѓународниот суд на правдата, започна судењето за тужбата на Украина против Русија.

Рускиот амбасадор во Холандија го известил судот дека Руската Федерација нема да ги изнесува своите аргументи и да учествува во процесот.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО