4.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Професионалниот војник Борислав Кузмановски(23) го фати крстот во Соборниот Храм „Свети Никола“ во Куманово

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Професионалниот војник Борислав Кузмановски(23) го фати крстот во Соборниот Храм „Свети Никола“ во Куманово. Тој беше најсреќен меѓу педесетина верници во водата. Скока по трет пат, а сега му се посреќило. Доби подароци и телевизор од градоначалникот Максим Димитриевски.

– Сите да се живи и здрави и нека се пријавуваат да се продолжи традицијата и адетот пред сè, за здравје се фрламе по крстот, не се надевав дека ќе го фатам, но на сите им посакам здравје и среќа – изјави Кузмановски.

фото: фејсбук/принсткрин
фото: фејсбук/принсткрин
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

(ЕКСКЛУЗИВНО) Држи ли ЈО Охрид во Притвор невино лице за да се задоволи б’лгарската мегаломанија???

Христијан Пендик(ов), лице за еднократна употреба во б’лгарската мегаломанија, стана една од најозборуваните личности која служи за поткусурување на големобугарските аспирации кон Македонија. Но, што...

Покојниот крал на попот ќе го игра неговиот внук Џафар Џексон

Американскиот режисер Антоан Фуква го пронајде главниот актер за неговиот планиран филм за животот на поп ѕвездата Мајкл Џексон. Главната улога во филмот Мајкл...

Затворениците во САД ќе можат да си ја скратат казната со донирање органи

Затворениците во американската сојузна држава Масачусетс ќе можат да ги намалат затворските казни за најмалку два месеци доколку донираат коскена срж или органи. Доколку законот...
spot_img
spot_img
spot_img