20.9 C
Ohrid
Thursday, August 11, 2022

Протекоа детали од доверлив извештај: Путин во април се лекувал од рак во напредна фаза, во март се обиделе да го убијат .

НАЈЧИТАНО

Рускиот претседател Владимир Путин има 69 години и веќе подолго време се шпекулира за неговата лоша здравствена состојба. Во доверливиот американски извештај се вели дека рускиот претседател во април се лекувал од напреднат рак.

Администрацијата на Бајден интензивно разговара за здравјето на рускиот претседател Владимир Путин. Во доверливиот американски извештај се вели дека рускиот претседател во април се лекувал од напреднат рак. Ова за Newsweek го потврдиле тројца високи разузнавачи кои ги виделе извештаите.

Исто така, американските разузнавачи пишуваат дека во март имало обид за атентат врз Путин.

„Ликот на Путин е силен, но веќе не е апсолутен“, рече еден висок разузнавач со директен пристап до извештаите. Тие велат дека работите веќе не се мирни во Кремљ.

Сите тројца функционери – еден од канцеларијата на директорот на Националната разузнавачка служба, еден пензиониран висок офицер на воздухопловните сили и еден од Одбранбената разузнавачка агенција – предупредуваат дека изолирањето на рускиот лидер им отежнува на американските разузнавачи прецизно да го проценат статусот и здравјето на Путин. .

Во извештајот се вели и дека Путин е параноичен за останување на власт и поради ситуацијата со војната во Украина.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО