23.9 C
Ohrid
Monday, May 23, 2022

Протекоа детали за iPhone 14? Се споменува и можната цена

НАЈЧИТАНО

На кинеската социјална мрежа Weibo се појавија наводните спецификации на iPhone 14. Така, според овие наводи, новиот iPhone би требало да биде достапен во виолетова, зелена и розова боја.Непознат извор, исто така, тврди дека Apple оваа година ќе објави четири серии на iPhone – iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro и iPhone 14 Pro Max. Моделот „мини“, кој наводно ќе го замени големиот модел од 6,7 инчи, наводно се укинува.

Новина е и цената. Изворот тврди дека овој iPhone од почетокот ќе биде поскап за 100 долари од претходните модели. Причината за тоа се наводно проблеми во синџирот на набавка на делови и општата светска економска ситуација. Цената наводно ќе биде 899 долари (околу 6.500 куни).

Apple Post истакнува дека информацијата доаѓа од засега непознат извор кој претходно не рекламирал информации од Apple.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО