17.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

Пронајдено телото на момчето кое се удави во Силвер Лејк

НАЈЧИТАНО

Пронајдено е телото на 15-годишното момче кое во четвртокот вечерта се удави во Силвер Лејк, кога влегло во водата по топка, јавува РТС.

Момчето се удавило во четвртокот вечерта околу 21:00 часот во Сребрен Језера, а како што дознава РТС, од бетонскиот дел на шеталиштето се симнало во водата поради топката и потонало.

Неговиот вујко кој бил со него се обидел да го спаси, но не успеал.

Момчето било непливач, живее во Виена, а престојувало кај баба му и дедо му во Велики Градиште.

Припадниците на нуркачката единица на жандармеријата на МУП го пребарале Сребреното езеро.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО