18.9 C
Ohrid
Tuesday, September 27, 2022

Пронајдено е момчето од Битола по кое се трагаше два дена

НАЈЧИТАНО

25-годишното момче од Битола, Петар Дрогришки, по кое се трагаше два дена, денес е пронајден. Веста ја објави сестрата на Петар, Сара Исијановски која напиша:

– Петар е пронајден, здрав и жив! Ви благодариме на сите што учествувавте во потрагата – напиша неговата сестра на Фејсбук.

Фотографијата на Петар и апелот за негово пронаоѓање беше објавен на социјалните мрежи вчера, откако тој не се вратил дома 24 часа.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО