23.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Променливо облачно со мала до умерена облачност која ќе биде поголема во планинските региони

НАЈЧИТАНО

Променливо облачно со мала до умерена облачност која ќе биде поголема во планинските региони. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Минималната температура ќе биде во интервал од 7 до 17, а максималната ќе достигне од 25 до 32 степени. УВ=8

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Минималната температура ќе се спушти до 14, а максималната ќе достигне до 30 степени.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО