25.9 C
Ohrid
Wednesday, July 6, 2022

Променливо облачно и студено со умерен, а долж Поварадрието повремено засилен ветер од северен правец

НАЈЧИТАНО

Времето во земјава ќе биде променливо облачно и студено со умерен, а долж Поварадрието повремено засилен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -6 до 0, а максималната ќе достигне од 0 до 8 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно и студено со умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе се спушти до -2, а максималната ќе достигне 5 степени.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО