2.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Променливо облачно време со сончви периоди

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Во утринските часови на места ќе провејува снег. Во текот на денот времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.Утринската температура ќе се спушти до -2, а дневната ќе достигне до 10 степени.

Во Скопје ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со слаб северен ветер.

Утринската температура ќе се спушти до 2, а дневната ќе се искачи до 7 степени.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Како популарниот Чет-бот би го решил спорот меѓу Македонија и Бугарија?

Македонци ѝ поставија прашање на интернет платформата Чет-ГПТ(Chat GPT), оперирана од најсофистигирана програма за вештачка интелигенција, како да се реши спорот меѓу Бугарија и Македонија. ChatGPT (Chat...

Пациентите со цистична фиброза ќе протестираат пред Владата

Асоцијацијата за цистична фиброза на 4 февруари (сабота) пред Влада со почеток во 12:00 часот ќе одржи протест. – Борбата продолжува со надеж дека ќе...

Шојгу најави реформа со нови 350.000 војници

Реформа со која Русија треба до 2026 година да регрутира нови 350.000 војници најави Кремљ, а рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу ја оправда...
spot_img
spot_img
spot_img