2.1 C
Ohrid
Monday, November 28, 2022

Променливо облачно време со засилен северозападен ветар

НАЈЧИТАНО

Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а во текот на денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен и повремено засилен ветер од северозападен правец.Утринската температура ќе достигне до 5, а дневната до 14 степени.

Во Скопје ќе преовладува сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северозападен правец.Утинската температура ќе се спуштат до нула, а дневната ќе се искачи до 12 степени.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО