16.2 C
Ohrid
Friday, August 12, 2022

Продолжува потрагата по Мартин во Егејско море

НАЈЧИТАНО

Спасувачите волонтери и денеска продолжуваат со потрагата во поширокиот дел на Халкидики и во Егејското Море за пронаоѓање на Мартин, кој пред точно две седмици, во саботата на 9 јули исчезна кај Посиди на првиот крак, откако со двајца пријатели влегле во морето и му се загуби секаква трага, јави дописничката на МИА од Атина.

Од волонтерски спасувачки тим ОФКАТ  велат дека продолжуваат со потрагата не само во морскиот дел, туку и од воздух со помош на авион од аеро-клубот во Солун, кој денеска ќе го прелета и делот околу Еврос и островот Тасос.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО