2.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Проговори другарот на Мирнеса, Мујо: Нема пари, со тебе сум кралице

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

На аеродромот во Штутгарт е уапсена Мирнеса Бешлиќ, која германската полиција ја сомничи дека украла еден милион евра. Како што пренесува Билд, кругот се стегнал околу Мирнеса, а вчера била уапсена на аеродромот.

Мустафа Мујо Османовиќ долги години е пријател со Мирнес ака Мики. Во текот на потрагата по жената обвинета за кражба на милион евра, Мујо често објавувал нивни заеднички фотографии кои го привлекувале вниманието на јавноста.

Откако беше приведен од германската полиција, Мустафа накратко напиша: „Немам пари, со тебе сум кралице“. Те сакам, твојот пријател, господине Мујо“, а компонираше и песна наречена „Германски полицајци“.

Да потсетиме, германските медиуми вчера објавија дека жена по потекло од Бусовача се предала во полиција, а се уште нема информации за исчезнатите пари.

Според информациите до кои дојдовме, една од причините за предавањето е загрозеното обезбедување на Мирнеше С. Бешлиќ, која ја бараа криминалците од регионот знаејќи дека поседува голема сума пари. Инаку, германската полиција понудила награда од околу 37.000 евра за информација за Мирнеса при нејзиното бегство.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Пациентите со цистична фиброза ќе протестираат пред Владата

Асоцијацијата за цистична фиброза на 4 февруари (сабота) пред Влада со почеток во 12:00 часот ќе одржи протест. – Борбата продолжува со надеж дека ќе...

Шојгу најави реформа со нови 350.000 војници

Реформа со која Русија треба до 2026 година да регрутира нови 350.000 војници најави Кремљ, а рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу ја оправда...

Руски „Искандер“ ги уништи сите, но светилиштето остана недопрено!

На социјалните мрежи се појави видео на кое наводно се гледа уништување на украински борбени возила и опрема во близина на Изјум. Наводно, Украинците паркирале...
spot_img
spot_img
spot_img