23.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Проговори вештакот кој го додели малиот Александар на татко му

НАЈЧИТАНО

Вештакот Владимир Грошиќ, кој на судењето за старателството на синот на Северина Вучковиќ и Милан Поповиќ го доделил на таткото, а нејзе ѝ дал право повремено да го гледа малиот Александар, открил дека пејачката многу го притискала и дека ја пријавил.

Како што истакнал, Северина Вучковиќ му се јавила летото 2020 година и побарала да се сретнат во Загреб.

– Ѝ го дадов мојот број и ѝ реков дека може да ми се јави во секое време, без разлика на тоа што одлучив да се повлечам од вештачењето. Нејзе тоа ја растажи и ме молеше да не се повлекувам – изјавил Владимир на почетокот.

– Се најдовме на Максимир, бидејќи таму џогирав. Седнавме на клупа во парк додека разговаравме и таа почна да вади некои документи за кои беше убедена дека се важни. Ѝ објаснив дека мора да ги предаде во судското досие. Таа, додека разговаравме, ја стави раката на мојата нога. Како да ми стави шипка. Ми беше неверојатно непријатно. Цело време плачеше, а веше слаба како чума – ја опишал Грошиќ средбата со пејачката, пишува „Телеграм“.

Тој изјавил дека подоцна следувале пораките и заканите на Северина, за што решил да ја тужи.

– Тоа што го доживеав од Северина ми предизвика страв – истакна Владимир.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО